Sowa z masy solnej

Sowa z masy solnej

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

sowa-z-masy-solnej

Pobierz Przepis na dysk

Sowa z masy solnej – jak ją wykonać?

Zabawa z dziećmi nie powinna ograniczać się tylko do układania puzzli czy wychodzenia na spacer. Doskonałym pomysłem są kreatywne zabawy takie jak tworzenie różnych figurek z masy solnej. Dzieci będą cieszyć się takim rozwiązaniem i nigdy się nie znudzą. Możemy bowiem tworzyć z masy solnej prawie wszystko co nam tylko przyjdzie do głowy. Dziś pokażemy wam jak wykonać sowę z masy solnej. Aby stworzyć takie dzieło powinniśmy najpierw przygotować masę solną. Musimy więc zaopatrzyć się w następujące produkty:

 • 1 szklanka mąki
 • 1 szklanka soli
 • 1 szklanka wody

Musimy najpierw przez około 3 minuty mieszać mąkę z solą. Jeśli będzie już dobrze wymieszane to powoli dodajemy wodę. Musi ona być dodana w odpowiedniej ilości, gdyż zbyt duża ilość wody może spowodować, że podczas suszenia figurki będą pękać. Jeśli dodamy zbyt mało to będzie zbyt twarde ciasto. Warto więc wyważyć ilość dodawanej wody, aby ciasto miało odpowiednią gęstość. Kiedy już wszystko jest gotowe i dobrze ugniecione możemy zacząć wykonywać sowy.

Potrzebujemy do tego:

 • Masy solnej
 • Wałek do ciasta
 • Nożyk
 • Wykałaczka lub patyczek
 • Spinacz do papieru
 • Farby
 • Pędzelek
 • Lakier bezbarwny

Sowa z masy solnej nie jest taka trudna jakby się wydawało. Masę solną rozwałkowujemy na cienki placek. Wycinamy owal, u góry tworzymy uszka. Wycinamy skrzydełka, które przyklejamy do boków za pomocą pędzelka z wodą. Urywamy z masy kawałeczek i tworzymy z niego kuleczkę, którą następnie rozgniatamy w palcach. W taki sposób tworzymy dwa oczka. Z małego kwadracika tworzymy dziobek. Dwa niewielkie trójkąty wycinamy na nóżki i wykałaczką zaznaczamy szpony. Od spodu wciskamy spinacz do papieru, który będzie służył za haczyk. Sówki suszymy w temperaturze 70 stopni przez około 2 godziny. Wysuszone sówki możemy pomalować według uznania i spryskać lakierem bezbarwnym. Zwierzęta z masy solnej są bardzo ciekawym rozwiązaniem, aby zająć dzieci. Dlatego też wymyślamy już niemalże wszystko, aby stworzyć doskonałe figurki. Zajmuje to czas i przede wszystkim daje dzieciom szansę na kreatywną zabawę. Jeśli chcemy zająć dzieciom czas jak należy to najlepszym pomysłem jest masa solna zwierzęta z niej wykonywane mogą nie tylko cieszyć oczy, ale przede wszystkim pozwalają na rozwijanie wyobraźni, co przecież jest niezwykle istotne. Sówki możemy tworzyć tak jak nam się to podoba. Możemy wymyślać i tworzyć nowe dzieła. Ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Pobierz Przepis na dysk

Wystaw ocenę :)
facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Author: adminowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>