Jak zrobić serca z masy solnej ?

Jak zrobić serca z masy solnej ?

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

serca-z-masy-solnej

Pobierz Przepis na dysk

Serca z masy solnej

Masa solna to materiał, z którego można wykonać niemalże wszystko. Wystarczy nam tylkodobry pomysł i tworzymy cuda. Doskonałym pomysłem szczególnie dla dzieci jest wykonanie serduszek, które będą mogli podarować bliskim osobom. Takie serca z masy solnej możemy wykonać dla babci i dziadka, dla rodziców. Jest to doskonały prezent na Walentynki, Dzień Babci, Dzień Dziadka czy tak po prostu bez okazji pokazać swoim bliskim jak wiele dla nas znaczą. Możemy także wykonać piękne dekoracje z okazji walentynek. Jeśli chcemy przygotować piękne serca musimy najpierw wykonać masę solną.

 • 2 szklanki mąki
 • 2 szklanki soli
 • 2 szklanki wody
 • Barwnik spożywczy
 • Olejek zapachowy

Przygotowując masę solną do wykonania serduszek warto zabarwić ją na różne kolory. Wówczas uzyskamy doskonałe dekoracje. Dlatego tez barwnik spożywczy rozprowadzamy w wodzie. Mąkę z solą mieszamy do uzyskania jednolitego połączenia. Jeśli dobrze wymieszamy to nie będzie się później sól oddzielała od gotowych serduszek. Tak powinniśmy mieszać około 3 minuty. Kiedy dobrze połączymy składniki dodajemy do nich wodę z barwnikiem. Im bardziej intensywny kolor barwnika tym ładniejszy kolor będzie miało nasze serce z masy solnej. Jeśli chcemy, aby nasze serduszko pachniało warto dodać olejek zapachowy. Musimy masę dobrze wygniatać. Im dłużej i dokładniej będziemy to robić to będzie ona bardziej gładka. Bardzo ważne jest, żeby składniki były dobrze połączone, bo może to sprawić, że łatwiej nam się będzie z niej lepić. Gotową masę dzielimy na dwie części. Jedną wkładamy do woreczka, szczelnie zawijamy i możemy włożyć do lodówki. Z drugiej zaczynamy przygotowywać nasze serduszka.

Jak wykonać piękne serca?

Wszystko zależy od tego, do czego ich potrzebujemy i jaka jest nasza wena twórcza. Możemy bowiem wykonać z niej niemalże wszystko co tylko chcemy. Aby wykonać serduszka z masy solnej potrzebujemy:

 • Wałek do ciasta
 • Foremka do ciastek w kształcie serduszek (różnej wielkości)
 • Szablony do literek
 • Słomka do napojów
 • Farby czerwone
 • Brokat
 • Klej do drewna
 • Pędzelek
 • Różne dekoracje, według uznania
 • Lakier bezbarwny

Zaczynając tworzyć takie dekoracje wałkiem do ciasta rozwałkowujemy masę solną na placek. Foremkami do ciastek wycinamy serduszka różnej wielkości. Za pomocą słomki u góry serduszka wycinamy dziurkę, która będzie zawieszką dla naszej dekoracji. Następnie przechodzimy do zdobienia. W zależności od tego czy ma to być dekoracja domu czy też prezent możemy zastosować różne rozwiązania. Serduszko z masy solnej będzie się doskonale prezentowało, jeśli napiszemy na nim, dla kogo jest przeznaczone. Szablonami do literek możemy napisać „Dla Babci”, „Dla taty” czy inne tego typu napisy. Jeśli chcemy stworzyć inne kompozycje to możemy częściowo zostawić serduszka gładkie. Wkładamy do piekarnika i suszymy przez około 3 godziny w temperaturze 70 stopni. Po wyschnięciu należy je odstawić do wystygnięcia. Dopiero wtedy możemy zabrać się za dekorowanie naszych serduszek. Serca z napisami możemy posmarować klejem stolarskim. Wcześniej powinniśmy go rozprowadzić w odrobinie wody, aby swobodnie można było rozprowadzać go pędzelkiem na serduszkach. Na tak przygotowane serduszko sypiemy odrobinę brokatu, aby miało lepszy efekt i odkładamy do wyschnięcia. Możemy także wykonać serca połączone. Trzy lub cztery różnej wielkości serduszka wykonujemy w podobnym stylu. Malujemy czerwoną farbą i odstawiamy do wyschnięcia. Na suche serduszka nakładamy klej stolarski i posypujemy brokatem. Możemy posypać całe lub tylko w części. Wszystko zależy od tego, jakie jest nasze wyobrażenie o tych dekoracjach. Po wyschnięciu na jednym sznureczku zawieszamy trzy lub cztery serduszka. Tworzą one coś na kształt girlandy, dlatego będą doskonale nadawały się do dekoracji domu.

Pobierz Przepis na dysk

Wystaw ocenę :)
facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Author: adminowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>