Kotek z masy solnej

Kotek z masy solnej

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

kotek-z-masy-solnej

Pobierz Przepis na dysk

Jak zrobić kotka z masy solnej ?
Zabawy z dziećmi są bardzo wymagające. Musimy stanąć na wysokości zadania i zaproponować im jak najciekawsze rozwiązania, które ich nie znudzą. Ostatnio bardzo modne zrobiło się lepienie z masy solnej. Jest to materiał trwały i takie wykonane przez nas prace mogą długi czas przetrwać. Dobrze wykonane figurki nie kruszą się, a ich tworzenie daje nam niesamowitą frajdę. Jest wiele figurek, które możemy wykonać. Ale jak stworzyć kota z masy solnej?

Przygotowanie masy solnej

Najpierw musimy przygotować masę solną. Potrzebujemy na to:

  • 2 szklanki mąki
  • 2 szklanki soli
  • 2 szklanki wody

Mąkę z solą mieszamy przez około 3 minuty, żeby się połączyły. Jeśli zostaną dobrze połączone to grudki soli nie będą widoczne po wypieczeniu ciasta. Po tym czasie dodajemy stopniowo wodę. Nie możemy wlać wszystkiego na raz, gdyż może się okazać, że masa wyjdzie zbyt rzadka. Powolne dodawanie wody pozwoli nam kontrolować jej gęstość. Mąka wciąga wodę i czasem może się okazać, że dodaliśmy jej zbyt mało. Wówczas bez problemu dodamy więcej. Jeśli jednak dodamy zbyt dużo będziemy mieli problem, aby rozwiązać tę sytuację. Powolne dodawanie wody sprawi, że masa będzie miała odpowiednią gęstość. Następnie długo ugniatamy masę, aby stała się jednolita i gładka. Po przygotowaniu masy nie pozostaje nam nic innego jak stworzyć pięknego kotka. Może to być dekoracja dla nas lub na prezent.

Wykonanie kota

Kot z masy solnej jest prosty do wykonania. Potrzebujemy tylko :

  • Masę solną
  • Farby
  • Pędzelek
  • Flamastry
  • Lakier bezbarwny

Jeśli chcemy wykonać koty z masy solnej to powinniśmy się zdać na swoją wyobraźnię. Pomysłów jest bardzo wiele i każdy kot może wyglądać bardzo „dostojnie”. Dziś podamy wam przepis jak można wykonać prostego, ale jakże ładnego kotka.

Z masy solnej odrywamy sporą kulkę. Resztę przykrywamy ściereczką, aby nam nie wyschła. Masę dzielimy na dwie nierówne części. Tworzymy dwie kule. Większą z nich spłaszczamy. Jedną stronę wyciągamy i tworzymy coś na kształt kociej szyi. Mniejszą kulkę spłaszczamy, z jednej strony tworzymy kocie uszka. Lekko moczymy wodą dół główki i przytwierdzamy do miejsca, w którym stworzyliśmy kocią szyję. Wstawiamy do piekarnika i suszymy około 3 godziny w temperaturze 70 stopni. Wysuszonego kotka odstawiamy do wystygnięcia. Kiedy jest już gotowy możemy zacząć go malować. Należy jednak pamiętać, że jeśli chcemy użyć lakieru na gotowego już kotka to powinniśmy malować farbami olejnymi, do szkła lub akrylowymi. Farby plakatowe rozmażą się i zniszczymy całą pracę. Malujemy kotka według uznania. Doskonale jest także wykorzystać do kolorowania flamastry, najlepiej takie do CD. Możemy wówczas wykorzystać swoja wyobraźnię. Gotowego kotka możemy spryskać lakierem dla lepszego efektu. Tego kotka będzie można postawić, gdyż grubość jego podstawy na to pozwala.

Możemy także wykonać kotka płaskiego do powieszenia. W tym celu musimy rozwałkować masę solną i wyciąć z niej owalny kształt na tułów naszego kotka. Bierzemy kawałek masy, robimy wałeczek i przytwierdzamy do tułowia ogonek. Bierzemy niewielką kulkę, spłaszczamy w palcach, a następnie tworzymy kocie uszka. Za pomocą pędzelka i wody łączymy głowę do tułowia. Wykałaczką zaznaczamy kotkowi buzię i przyklejamy niewielką kulkę, jako nos. Słomką do napojów w górnej części kotka tworzymy dziurkę na sznureczek. Wstawiamy do piekarnika i suszymy przez około 2-3 godziny w temperaturze około 70 stopni. Należy pamiętać, że ten kotek jest cieńszy i szybciej wyschnie. Po wystudzeniu możemy go pomalować i spryskać lakierem. Przeciągamy sznureczek przez przygotowaną wcześniej dziurkę i kotek gotowy do powieszenia.

Pobierz Przepis na dysk

Wystaw ocenę :)
facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Author: adminowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>